Ankara büyükşehir adayı olarak AK parti Keçiören belediye başkanı Turgut Altınok'u açıklaması bekleneiyor. Adıyaman AK parti belediye başkan aday adaylarından Ziya Polat,Nihat Dursun, Halil Fırat, İ.Halil Fırat ve aday adaylarının tümü Ankara AK parti genel merkezine Belediye başkanı Dr.Süleyman Kılıç'la beraber davet edildi.

Dr.Süleyman Kılıç 2019 seçimleri arifesinde yapılan kamuoyu yoklamaları ve teşkilat temayulllerinde açık ara önde çıkan isimdi.

31 Mart seçimleri için AK partinin yaptığı teşkilat temayül, araştırma ve kamuoyu anketlerinde Ziya Polat ismi en önde çıkan isim olarak Cumhurbaşkanının masasında.

BAŞKAN NİHAT ÇİFTÇİ MAZBATASINI ALDI BAŞKAN NİHAT ÇİFTÇİ MAZBATASINI ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dr.Süleyman Kılıç'la çalışmaya karar verirse aday tekrar Dr.Süleyman Kılıç aday gösterilecek. 

Dr.Süleyman Kılıç'a dinlenme tavsiye edilirsede Cumhurbaşkanının adaylarla ilgili masasındaki dosyada en iyi görünen isim ( 1.sırada) Ziya Polat bulunuyor.

AK parti milletvekili aday belirleme prosüdürlerinde milletvekili sayısının iki katı aday adayı mulakata değerlendirmeye alırken.

Yerel seçimlerde aday adaylarının tamamını genel merkeze davet ederek mülakata alıyor.

Pazartesi günü AK parti düzenleyeceği kapsamlı bir törenle bir çok il ve ilçede adaylarını açıklayarak saha çalışmalarına ağırlık verecek.

Hafta başında Ziya Polat'ın adaylığı kulislere sızınca Adıyaman siayasileri Ankara'yı tekrar yol tuttular. Aday komisyonuna AK parti il başkanı Erkan Bulucu'da alternatif olarak sunulmuştu. 

Siyasi partiler arasında MHP Cumhur ittifakı ortak seçim bölgeleri dışında adaylarını açaıklamaya devam ediyor.

MHP'de ise durum şu:

MHP 55 aday daha açıkladı: 'Efsane Vali'nin oğlu Tokat adayı

MHP, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için 2 büyükşehir, 12 il ve 41 büyükşehir ilçe belediye başkan adayını açıklamıştı. Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, kesinleşen 8 İl, 40 Büyükşehir İlçe, 7 İlçe belediye başkan adayını daha açıkladı.

"MHP’nin Gaziantep Belediye Başkan Adayları belli oldu"

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Oğuzeli İlçesinde mevcut belediye başkanı Mehmet Sait Kılıç ile yola devam edecek. Araban Belediye Başkan adayı Mehmet Özdemir olurken Karkamış’ta Bülent Tiryaki MHP’nin adayı oldu.

"Efsane Vali'nin Oğlu Tokat'tan Aday Gösterildi"

MHP'nin Tokat belediye başkan adayı Türkiye'nin 'Efsane Vali' olarak tanıdığı, merhum Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu oldu. Yazıcıoğlu'nun adaylığını MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

MHP'li Bulut, paylaşımında "Tokatımızın Unutulmaz Valisi Merhum Büyüğümüz Recep Yazıcıoğlu'nun kıymetli evladı ve değerli kardeşimiz Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Genel Başkanımız tarafından kabul edilerek Tokat Belediye Başkan adaylığı için başvurusunu tamamlamıştır. İnşallah şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Bugün MHP’nin 55 belediye başkan adayı daha açıklandı.

"8 İlde daha MHP'nin adayı belli oldu"

Afyonkarahisar - Sezer Küçükyurt

Aksaray - İrfan Çıtak

Bolu - İlhan Durak

Gümüşhane - Vedat Soner Başer

Kırıkkale - Harun Ulusoy

Kırklareli - Derya Bulut

Sivas - Reha Kars

Tokat - Mehmet Kemal Yazıcıoğlu

"MHP, dün de 14 ilin adayını açıklamıştı"

Manisa - Cengiz Ergün

Mersin - Serdar Soydan

Amasya - Bayram Çelik

Bartın - Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu

Bayburt - Hükmü Pekmezci

Çankırı - İsmail Hakkı Esen

Erzincan - Bekir Aksun

Karabük - Rafet Vergili

Karaman - Savaş Kalaycı

Kastamonu - Yüksek Aydın

Kütahya - Alim Işık

Nevşehir - Adnan Doğu

Niğde - Hamdi Doğan

Osmaniye - İbrahim Çenet

Kaynak :PHA-GAP olay