Fırat Nehrinde gizemli mağaralar Fırat Nehrinde gizemli mağaralar

 AK Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa Alkayış, 28 Şubat darbesinin yıldönümünde yaptığı açıklamada, hiçbir kuvvetin millet iradesinin üzerinde olmadığını, halkın sağduyusunun bütün kirli oyunları bozduğunu ve darbelerin her türlüsüne karşı olduklarını belirtti.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa Alkayış, 28 Şubat post-modern darbesinin yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. 
Alkayış, milletin istikbalini ve meşru hükümetleri hedef alan hiçbir darbenin amacına ulaşamayacağını, halkın ferasetinin şer odaklarının kirli emellerini bertaraf edeceğini dile getirdi. Seçimle gelen hükümetlerin ancak seçimle gidebileceğini ve darbelerin demokrasi ve milli irade ruhuyla asla bağdaşmadığını dile getiren Alkayış, bu tür gayr-ı meşru girişimlerin yol açtığı maddi ve manevi yıkımların ülkemize çok pahalıya mâl olduğunu ve bu olumsuz etkileri gidermenin uzun yıllar aldığını belirtti.
Tarih önünde ve milletimizin huzurunda darbecilerin hiçbir zaman affedilmediğini söyleyen Milletvekili Alkayış, demokrasi ve milli iradenin herkes için saygı duyulması ve daima esas alınması gereken ölçütler olduğunu beyan etti. 
Milletvekili Alkayış, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
"28 Şubat 1997 tarihinde yapılan Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı ile post-modern darbe olarak anılan sürecin yıldönümündeyiz. Siyasi partileri kapatan, siyasi yasaklar getiren, gençlerimizin eğitim-öğretim haklarını ellerinden alan ve Milli İradeye müdahale eden 28 Şubat sürecini milletçe çok iyi tahlil etmeliyiz. Aziz milletimiz, iktidarı zorla değiştirmeye çalışanlara karşı geçmişte olduğu gibi günümüzde de muazzam bir dirençle mücadele ederek, kendi cesaret ve ferasetiyle üstün gelmiştir. Darbe ile kısa bir süreliğine galip geldiklerini sananlar, aslında uzun vadede asıl kaybeden kesimdir. Halkımız, her seçimde, darbelerin karşısında olan ve milli iradeyi benimseyenleri desteklemiştir. Bin yıl sürecek denen 28 Şubat süreci, on yıl içinde çürümeye başlamış ve bu darbeye kalkışanlar ise halkımızın vicdanında müebbetle yargılanmışlardır. Milletten beslenmeyen bir yapının halka rağmen devam etmesi mümkün değildir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde başlamış olan seçimler, bugün artık halkımız tarafından benimsenmiş ve demokrasinin gereği olan çok partili sistem yaşamımızın bir parçası hâline gelmiştir. Darbelerden ve darbeci zihniyetten arındırılmış Türkiye’yi, Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir şekilde kalkındırmak ve milli iradenin sarsılmaz gücüyle temellendirilmiş vaziyette gelecek nesillere emanet etmek için canla başla çalışacağız"
28 Şubat darbesinin yıldönümünde başta Profesör Doktor Necmettin Erbakan ve aziz şehitlerine rahmet ve minnetle andığını ifade eden AK Parti Adıyaman Milletvekili Av. Mustafa Alkayış, Türkiye'nin önünün açık olduğunu ve milletten aldığımız güçle gerek Adıyaman gerekse ülke için ellerinden gelen bütün çabaları ortaya koyacaklarını belirterek bütün vatandaşlara saygı ve sevgiyle selamladı.
Kaynak : PHA

Editör: Zeynel abidin Kıymaz