AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ziya Polat, Adıyaman Belediyesi bünyesinde kuracakları ADI-KONUT A.Ş ile ilk etapta 5000 konutu tamamlayarak hak sahiplerine teslim edeceklerini duyurdu.

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirdikleri proje lansmanının ardından saha çalışmalarına devam eden AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ziya Polat, bu kapsamda Adıyaman Milletvekili Doç. Dr. İshak Şan ile birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Açıkladıkları projelerin detaylarıyla ilgili bilgiler aktaran ve vatandaşların görüşlerini alan Polat, “Şehrimizi halkımızla birlikte yönetmekte kararlıyız.” İfadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli ' ASIL HEDEF TÜRKİYE' Devlet Bahçeli ' ASIL HEDEF TÜRKİYE'

“VATANDAŞ ZİYA POLAT’I SEVİYOR”

Esnaf ziyaretlerinde kendisine eşlik eden AK Parti Adıyaman Milletvekili Doç. Dr. İshak Şan da; “Ziya beyin programlarına her fırsatta eşlik ediyoruz. Kendisi Milletvekili adaylığı döneminde de çok çalışmıştı, şimdi de çok çalışıyor. Halkımızın kendisine ciddi bir teveccühü var. Biz de kendisine destek vermek ve Adıyaman’ımızdan rekor bir oy alarak hem liderimize hem de partimize güçlü bir destek verme arzusundayız. Ziya beyin açıkladığı projeleri de izledik, gördük. Gerçekten çok güzel ve ihtiyaçlara uygun projeler. Biz de Milletvekilleri olarak bu projelerin gerçekleşmesi için tüm desteği kendisine vereceğiz.” şeklinde konuştu.

“İLK ETAPTA 5000 SOSYAL KONUT

Seçim çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Adayı Ziya Polat ise; “Projelerimizi açıkladık. Ardından saha programlarımıza devam ediyoruz. Bugün de saygıdeğer Milletvekilimiz Sn. Doç. Dr. İshak Şan ile birlikte esnaf ziyareti gerçekleştiriyoruz. Tabi bizim en çok önem verdiğimiz konuların başında barınma sorunu geliyor. Merkezi hükümetimiz şehrimizin kalıcı konutlarına çözüm üretmek için yoğun bir çalışma yürütürken bizler de yerel yönetimlerde sosyal konut yaparak vatandaşlarımızın kalıcı konut ihtiyacını gidermeye çalışacağız. Bu kapsamda vatandaşlarımızın geçici konut alanlarından kalıcı konut bölgelerine geçişini hızlandırmak amacıyla, Adıyaman'ın depremsellik durumunun dikkate alındığı bölgelerde, yaşanabilir ve güvenilir yaşam alanları oluşturmak üzere iştirak şirket olarak kurulacak olan ADI-KONUT AŞ. ile 6 Şubat depremini yaşamış olan kentimizde şehrin tarihi, estetik ve doğal yapısını bozmayacak biçimde, güvenliği esas alan hızlı ve ucuz konutlar yapacağız. Bu iştirak firmamız ile ayrıca şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda kar amacı gütmeden yol, atık su ve yağmur suyu kanalları, isale hatları, sokak aydınlatmaları, peyzaj uygulamaları, ağaçlandırma, çocuk oyun alanları, otoparklar, dini ve sağlık tesisleri, okul, kreş ve spor alanları gibi ek donatı alanlarında da inşaat faaliyeti yürütmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda ADI-KONUT AŞ, ilk etapta 5000 konutluk bir projeyi hayata geçirerek faaliyetine başlayacak. Daha sonraki süreçlerde de bu sayısının artması için gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Haber: GAP olay

Editör: Zeynel abidin Kıymaz