Kemal ALBAYRAK

Kemal ALBAYRAK

Tüm Makaleleri

Yazar

YÜZLEŞMEK Mİ, YÜZSÜZLEŞMEK Mİ?

İnsanların iki yüzlü hallerini, işin içine, hırs girdikçe, doğruların nasıl çarpıtabildiğini, şöhret paranın, makamın, insanları nasıl değiştireceğini gördük.

GELECEK YÜZYILIN KURTARICILIĞI?

Sinan Ateş cinayetinin, yargı sürecine bakınca, şüphelilerin, kurgulanmış ifadelerini duydukça,sonuçta,ülkedeki, yargının haline bakacağız.”Sürgit”ler devam mı

BABALAR GÜNÜNDE BAYRAM ÇARE Mİ?

Emeklilerin açlıktan yok edildiği, sahte delillerle, gizli tanıklarla, kimini toprağa, kimini sürgüne, kimini de zindana gönderdiği bir ülkede hangi bayramı yaşayacak

FİİL BELLİ, FAİL GİZLENİYOR

Akıl, vicdan, merhamet, hukuk, ahlak ,hakikati, adaleti savunmaktır. Mahallecilik, ideolojik örgütlenme içinde olanı, tarafını kollamak değildir.

Saltanatı imtiyazlılar, tasarrufu güçsüzler Yaşar

Güvenli toplum, otoritenin, yönetimin, gücün, adaletsizliğin sahiplerinden, korunduğu müddetçe, güvenli olur. Bu da hukuk düzeni ve adaletle sağlanır.

SİZ KİMSİNİZ,NEYİ ÇÖZDÜNÜZ SİYASETNİZLE?

İstanbul’da yeniden yapılanma kılıfı ile, 15 lise öğrencilerine yapılan operasyonları, bilgileri, ilgililerden öğreniyoruz

DÜN OLMADAN, BUGÜN OLUR MU?

Mehmet Akif Koç”un “NIETZSCHE AĞLADIĞINDA” kitabı, üzerine yazdığı yazı, çok ilgimi çekti. . Hayatımın, başlangıcını yaşıyorum sanki.

DEĞİŞİMİN FAYDASI VE ZARARI, ZAMANLA OLUR MU?

Platon aristokrattı, imtiyazlarını da, hak edilmiş bir hak' olarak savundu. Ezilenlerin hallerini anlamayı da, felsefeye, hem de sınıfına, ihanet saydı.

EDEP, AYDINLIKTA MI, KARANLIKTA MI DEĞERLİ?

öyle olaylarla karşılaşıyoruz ki, gördüğünü ve yapılanları bildikleri halde, edepsizliği öyle savunuyor ki, statüleri, türleri bile, bunu etkilemiyor.

SÜRGÜNDE YAŞAMAK NİÇİN?

Yurt dışında bayram namazı için, ABD’ de bir eyalette,  Pakistan camisindeydik. Sevinçli anları görsek te, ıstıraplı görüntülere, üzüntülere şahit olduk.

Popup Beyaz.Net