Prf.Dr.Ata ATUN

Tüm Makaleleri

Prf.Dr.Ata ATUN

köşe yazarı

Rumlara Güven Duymak

Biliyorsunuz, Rumlar KKTC’nin adının geçeceği, KKTC’yi üste taşıyacak, Kıbrıs Türküne nefes aldıracak her türlü girişimi engellerler.

Asıl Müdahale Bundan Sonra

Maria Angela Holguin, Kıbrıs sorununa çözüm getirmek amaçlı müzakere zemininin var olup olmadığı araştırmalarını daha altıncı hafta sonlanmadan bitirdi.

Oturduğun Yerde Otur!

Ne Cumhurbaşkanı Tatar, ne de TC. Dışişleri Bakanlığı, bırakın dikkate almayı, selam bile vermediler KRY’ye ve AB’nin tavsiye kararına

Dengeler Bölgesel Olarak değişiyor

(TÜİK) verilerine göre 2023 yılında Türkiye- İsrail ticaret hacmi 6,8 milyar dolar, bu alışverişin %76’sı Türkiye’nin İsrail’e sattığı mallardan oluşmakta.

BİZ KIBRISIN SAHİBİYİZ!

Kıbrıs adasını Kıbrıs Türklerinden temizlemek için günümüzde aynen Gazze’de yaşanan silahlı saldırılara dayalı soykırımı biz Kıbrıs Türklere uygulamışlardı.

AB mi Türkiye’ye muhtaç, Türkiye mi AB’ye ?

“AB-Türkiye ilişkilerini Kıbrıs konusunda bağladım ve zafer kazandık” gibi kelimeler ile kendi halkına yutturmaya çalışsa da işin aslı öyle değil.

ABD ve İsrail’in Çöküş Süreci mi ?

1973 Ekiminde Yom Kippur Savaşının ilk dört gününün sonunda Birleşik Arap Orduları İsrail ordusunu 3 cephede de yenmişti.

Türkiye-AB İlişkilerinde Değişim

Ağlaya zırlaya AB’nin Kıbrıs sorununda daha aktif, proaktif bir varlık göstermesi ve rol oynamasını talepte bulundularsa da kimse kendilerine yüz vermedi..

Türkçe Niye Yok

Artık Rum Yönetimi siyasi ve mali çıkarları için peynir ekmek gibi adına “Altın pasaport” denilen Avrupa Birli pasaportunu önüne gelene dağıtamayacaktır..

Akdeniz’de Politik Değişiklikler

Balkanlar, Kuzey Doğu Afrika, Orta Doğu, Türk Devletleri sınırları içinde bölgesel güç ve lider devlet konumuna yükselmemiz, bölgedeki dengeleri değiştirdi

Popup Beyaz.Net