Prf.Dr.Ata ATUN

Tüm Makaleleri

Prf.Dr.Ata ATUN

köşe yazarı

Özeleştiri Zamanı Geldi

Rum temsilciler Meclisinde çoğunluğu elinde tutan muhafazakâr Demokratik Seferberlik Partisi’ni (DİSİ), yandaşları olan sağcı partileri ve Kıbrıslı Rum Lider Nikos Hristodulis’i yerden yere vuruyor.

Pembe Köşk 

Pembe Köşk Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Girne’nin batısında bir “Psikolojik, Madde Bağımlılığı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi” var.

Çakma Çözümcüler Masaya Dönme Yolunda

Mutlu Barış Harekatı’nın 16 Ağustos 1974 günü Türklerin zaferi ile sonuçlanmasından sonra süngüsü aşağı düşen Makarios

Hoş seda Bırakan Babam Prof. Dr. Hakkı Atun

Herkesin babası kendine kıymetli ve özel ancak benim babam yokluk yıllarının Kıbrıs’ında, canını dişine takarak yollara düşmüş bir adam

DOĞU AKDENİZ’İ ASLA KAYBEDEMEYİZ 

Doğu Akdeniz, kaynaklar bakımından hemen hemen dünyanın en zengin doğalgaz ve petrol yataklarına sahip olan bölge

Pile’de neler oluyor?

Rumların uluslararası arenada ve BM’de adanın tek ve mutlak egemen devleti olduğu fiili durumu geçerliliğini kaybetme sürecine girdi.

BM’ye Güven Bitti 

Mükemmel bir senaryo ile küresel haber ajansları kanalıyla kendilerini haklı taraf olarak bütün dünyaya lanse etmeye çalışırlar.

Filistinliler ve Kıbrıs Türkleri

Saldırı sürpriz mi, organize mi, gaza getirilme mi, İsrail devletinin inceden inceye planladığı bir organizasyonu mu, tartışma kaldıran bir konu.

Filistinliler ve Kıbrıs Türkleri 

Gazze şeridi içine sıkıştırılmış Filistinlilerin yarım asırdan fazla bir süredir yaşadıkları koşullara duydukları isyanın patlaması

Kıbrıs’ta Egemenlik Korkusu

Rum sivillerin KKTC topraklarına istedikleri zaman giremedikleri gibi, Rum Milli Muhafız Ordusu askerleri Polisi hiç giremiyor,

Popup Beyaz.Net