GAP Gazeteciler birliği cemiyetinin 2023 yılı değerlendirme toplantısı Kahramanmaraş’ın Başkonuş yaylasındaki tesislerde yapıldı.

GAP Gazeteciler birliği cemiyetinin 2023 yılı değerlendirme toplantısı Kahramanmaraş’ın Başkonuş yaylasındaki tesislerde yapıldı. Değerlendirme toplantısına Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya ve Gaziantep’ten gazeteciler katıldı.
Bilindiği üzere 2023 yılı tüm ülke çapında depremin acılarını yaşamakla geçmiş bir yıl oldu. Bu acıların duyurulması halkın haber alma unsurlarından TV, radyo, gazete, internet sitelerinin ne kadar önemli bir unsur olduğu gerçeği daha da iyi anlaşılmıştır. Gazetecilerin basın sektörünün deprem yaşanan ketlerde gazeteciler kendileri ve ailelelrinin yaşadığı sıkıntıları bir tarafa bırakarak canla başla halka yardım etme, felaketi dünyaya duyurma, bölgede ki eksikleri duyurma konularında nedenli özverili çalıştıklarını bir kez daha anlatılarak o acı günleri tekrar hatırlamak bizleri çok duygulandırdı.
GAP Gazeteciler birliği Cemiyeti Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’ın böyle bir toplantıyı düzenlemesi ve deprem bölgesindeki gazetecileri bir araya getirerek yavaş yavaş ülke gündeminden düşmeye başlayan deprem sonrası yaşananları tekrar gündeme getirilmesi oldukça isabetli oldu.

Deprem bölgesinde yapılan çalışmalalrı, yapılması gerekenleri, çalışmalalr sırasında yaşanan eksiklerin neler olduğu , bundan sonra nelerin yapılması gerektiği bunun yanında yapılamayanları eksik yapılanların neler olduğu konusunda görüşlerin ve çözüm önerilerinin tartışıldığı bu toplantının deprem bölgesindeki çalışmalalara büyük katkı sunacağı kanısındayım
Toplantı yerininde seçilmesi konusu daha da ilgi çekici, Kahramanmaraş ilimiz depremin en çok etkilendiği ve büyük can kayıplarının yaşandığı bir kentimiz. Bu kentin tekrar kendine gelmesi ayağa kalkması mutlaka  zaman alacaktır. Ama bu çalışmalalara bir nebze katkımız olması bakımından toplantı yaptığımız yer isabetli seçilmiştir.

Başkonuş yaylası Gaziantep’e 150 km mesafede.
Doğa harikası Başkonuş’un bıraktığı izlenimlere gelince… Başkonuş gerçekten harika bir yer. Gaziantep ve çevre illerdeki vatandaşlarımızın Karadeniz turuna çıkmalalrına gerek yok Karadeniz turunda ne görüyorsanız Başkonuş'ta aynısıyla var.
Adeta İsviçre Alpleri’ni de andıran, Karadeniz’in doğal güzelliklerine göz kırpan Başkonuş’ta sis var, yağmur var, güneş var, bulunduğumuz tesiste zaten tüm olanaklar sağlanmış. Çadır kurma yeri, karavan yerleri, ATV araçları, elektrikli araç şarj prizi mevcut. Ayrıca restaurant kısmı ise damak tadınıza uygun çeşitli lezzetler sunuyor. Sabah kahvaltısını ise mutlaka denemelisiniz. Yani tüm konfor ve ihtiyaçların karşılandığı bir tesis bence gelin burayı ziyaret edin Karadenize gitmeden burada Karadenizi yaşayın derim.
Gaziantep’e 2 saat mesafede adeta Karadeniz’i yaşamak isteyen herkes mutlaka Başkonuş’u görmeli..
Buradan bende toplantımıza ev sahipli yapan Başkonuş tesisleri işletmecisi, GAP Gazeteciler birliği yüksek istişare kurulu Başkanı Serdar Erdoğan Yılmaz beye bu iki günlük toplantıda bizlerlere göstermiş oldukları eşsiz ev birlikte oldukları için teşekkürlerimizi iletiyorum.