Prf.Dr.Özcan PEHLİVANOĞLU

Tüm Makaleleri

Prf.Dr.Özcan PEHLİVANOĞLU

Yazar

TOPLUMSAL AHLAK! "Çöküş ..."

Aydınların ahlaki çöküşünün toplumun diğer katmanlarına göre daha çok daha fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; buna "aydınların ihaneti" deniliyor

İZMİR'DE OYUM NAŞİT BİRGÜVİ'YE!..

Bu arada kamuoyu araştırma şirketleri "parayı veren düdüğü çalar" misali kim parayı basıp araştırmayı yaptırtmışsa onları belediye başkanı ilan etmeye başladı...

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR TÜRK DEVLETİDİR!..

Devlet, günümüzdeki anlamıyla, belirli bir ülkede yaşayan insan topluluğunun, egemenlik ve bağımsızlık temelinde oluşturduğu siyasal örgütlenmedir.

PRF.ORHAN TÜRKDOĞAN'IN ARDINDAN!..

“cariyelik sistemi saraya devşirme akışını hızlandırmış, ordu ve yönetici sınıf giderek, Osmanlı toplum yapısında Türk olmayan unsurların eline geçmiştir'

TARUMAR EDİLEN VATAN!..

Türkiye cennet misali toprakların üzerinde, dört iklimi yaşayan, ovaları, dağları, ormanları verimli, suları yeterli, her tarafı denizlerle çevrili bir ülkedir.

Türkiyeli Derin Devlet

Bu dönemde Musul ve Kerkük’ten başka bir toprak kaybının olmamasına bakmak gerektiğini toprak bütünlüğünün derin devletin varlığı ile korunduğunu ima etti.

TBMM TEKİN BİR YER Mİ? 

09 Şubat 1925'te TBMM'de patlayan silahlar nedeniyle Deli Halil Paşa'nın vurulması olayını hatırlattı ve bu Meclis tekin yer değil dedirtti! 

SORUNLARI NİYE ÇÖZEMİYORUZ?

Ülkemizde ekonomik güce göre belirginleşen toplum sınıfları elbette mevcut . Karl Marx'ın dediği gibi insan ilişkilerinin temel belirleyici unsuru “para”

6-7 EYLÜL’Ü BİLİYORSUNUZ YA 29 OCAK’I ?

29 Ocak olaylarında Batı Trakya Türklerine verilen maddi zararın boyutu, 6-7 Eylül’de meydana gelen olaylardaki zarardan daha büyüktür.

AMERİKA'NIN İSTEDİĞİ KADAR MİLLİYETÇİ OLMAK!

Türk Dünyasına ABD'nin işi düştüğü zaman Türklüğü hatırlayan bir devlet anlayışı ile Türk'ü rahata kavuşturmanın imkanı yoktur.

Popup Beyaz.Net