İletişim psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi ve çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile tanınıyor.

Türk Milleti Değerli Bir Evladını kaybetti

Hemşerimiz DOĞAN CÜCELOĞLU vefat etti

Hemşerimiz Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu İstanbul'da evinde ölü bulundu. Her konuşmasında muhakkak Silifke'den örnekler vererek konusunu anlatan, kitaplarında muhakkak doğduğu ve çok sevdiği Silifke'ye değinen ünlü bilim adamımızı 83 yaşında kaybettik.

Cenazesi 18 Şubat Perşembe günü saat 12.00'de Levent Afet Yolal Camii’nden kaldırılacak, Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.

Allah rahmet eylesin. Ruhu şad olsun.

Doğan Cüceloğlu kimdir?

İletişim psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi ve çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile tanınıyor. Mersin'in Silifke ilçesinde 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya gelmiş ve ortaokulu orada bitirmiştir. Ankara ve Kırklareli'de liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun Cüceloğlu, ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yapmıştır. Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi iӀe Boğaziçi Üniversitesi'nde çalışmış, Fulbright bursu ile Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene görev almıştır. 1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi'nde görev yapmıştır. 1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir. 1990'dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlamaya özen gösteren Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazmaktaydı.