Aylık göç alan ve süratle nüfusu artan Şanlıurfa il genelinde trafik akışını rahatlatacak tedbirleri artırmak gerekliidir

Aylık göç alan ve süratle nüfusu artan Şanlıurfa merkez ve ilçeleri başta olmak üzere tüm il genelinde trafik akışını rahatlatacak, hızlandıracak ve güvenliği sağlayacak yeni kararların İl Trafik komisyonunca hayata geçirilmesi gerekmekte. Mevcut kararların ve şartların eksik kalması, zor olan ulaşımı daha da içinden çıkılmaz bir hale büründürerek Şanlıurfa araç trafiğini kilitlemekte, yaya trafiğini ise tehlikeli kılmaktadır. Öte yandan bir çok yan yolların trafik akışı ise tek yöne düşürülmelidir.
Kural tanımaz motosiklet sürücüleri gün geçtikçe artmakta! 
Tehlike saçarak büyüyen motosiklet sorunu vatandaşın can güvenliğini tehdit etmeye devam ederken, trafik polislerinin kırmızı ışıklarda durmayan ve hız limitlerine dikkat etmeyerek motosiklet kullanan sürücülere karşı müeyyideleri ivedi bir şekilde uygulayarak güvenli bir trafik akışı sağlamaları gerekmektedir. 


Vatandaşın sürekli istihbarat servisimize müracaat ettiği konuların başında gelen; “Yeşil dalga sisteminin İlimizde söz de kısmen var olması ve var olan yeşil dalga sistemlerinin de pasif durumda olması ile birlikte kırmızı ışık sürelerinin çok fazla olduğu ve bu sürelerin yarı oranında düşürülerek trafik akışının hızlandırılması gerektiği yönünde isteklerin yanı sıra Trafikte can ve mal güvenliğini tehlikeye sokarak kırmızı ışıklarda bekleyen dilenciler ile araç sahibinin isteği olmadan temiz arabanın camını sözde silerek kirleten şahısların cezalandırılarak bu tür suç işleyenlere göz yumulmaması gerektiği” konularıdır.

Yaşanabilir bir Şanlıurfa adına; İl Trafik komisyonu karar alarak sayın Vali onaylamalı, trafik polisleri ve trafik zabıta uygulamalı. Vesselam…