Öğrenme için Sabır, sadakat ve zaman gereklidir. İşini evine taşıyan, mesleği bir yaşam tarzı haline gelmiş görevlerden birisidir.

İnsanlar, her yaşta doğası gereği öğrenme çabası ile büyür.

Öğretmenlik girilen derslerle sınırlandırılamayan önemli bir hayat mesleğidir. Kendinden evvel başkaları için yaşamak yalnızca onlara özgü bir düşüncedir.

Sabır, sadakat ve zaman gereklidir. İşini evine taşıyan, mesleği bir yaşam tarzı haline gelmiş görevlerden birisidir.

Sadece okuma, yazma, bilgi öğretmekle görevli olduğunuz halde, yine de büyük bir özveri ile bizlerin her türlü sorunları ile yakından ilgilendiniz.

Hepimize hayatın sözlük anlamı dışında bir anlam taşıdığını öğrettiniz. Bizleri geleceğin ışıkları olarak yetiştirdiniz.

Bize “ Vatanın, milletin” her şeyden üstün olduğunu “ Dinin, namusun ” her zaman her şeye rağmen korunması gereken bir hazine olduğunu anlattınız. “Dostluğun kardeşliğin” önemini “ Saygının ve kalp kırmamanın” ne kadar güzel olduğunu öğrettiniz.

Bizi güzel huylu topluma yararlı bireyler olarak yetiştirme ümidi ile bugünlere getirdiniz. Belki emeklerinizin karşılığını aldınız belki alamadınız ama siz görevinizi yerine getirdiniz.

Öğretmenler en güzel, en süslü sözlerin bile tasvir edemediği ama dünyadaki en güzel sözlerden fazlasıyla tasvir edilmeyi hak eden insanlardır. Onlar, en özel, en erdemli ve en çok övgüyü hak eden insanlar.

Hepimizin hayatında unutamadığımız örnek aldığımız öğretmenler vardır. Bu öğretmenler hayatımızda izler bırakmışlardır. Hayatlarını adadıkları bu mesleğin hakkını gerçekten vermeye çalışan tüm öğretmenlerin önünde saygıyla eğiliyorum.

Başta tam bir Profesyonel Eğitimci, her alanda kendisini kusursuz yetiştirmiş Annem, Eğitimini Köy Okullarından alarak kendisine yüksek değer katmış olan insan üstü fedakar ve cefakar Rahmetli Babam ve Yeni Nesil Öğretmenler arasında İdealist, Realist ve Fedakar Sevgili Kardeşimin olmak üzere, Gününüz Kutlu Olsun..

Saygılarımla,

Güneş Altuner

#gns #gnsinstitute #gnscreative