Mahmut  Tuğrul Türkeri

Tüm Makaleleri

Mahmut Tuğrul Türkeri

yazar

DÜNYADAKİ DEĞİŞİM VE TÜRKİYE 

ABD tekelci anlayışı çözülmeye başladı birçok devlet Amerika ve Avrupa eksenli politik duruş ve tavır belirleme alışkanlıklarından gittikçe uzaklaşıyor.

LİDERLER AÇISINDAN SEÇİM  ANALİZİ

liderlik vasıflarının toplum ilişkileri, performanslarına baktığımızda liderlerdeki “Vizyonluk” açısından bize yol göstereceği kanaatindeyim.

BU SEÇİMDE EN ÇOK BİZ KAYBETTİK 

Küresel sermayenin içeride ve dışarıda faiz üzerinden risksiz para kazanma hedefi beklentisi içinde olanlar kaybetti.

AYNAYA BAKMA YAZISI

iç ve dış siyaseti dünyada olup bitenleri takip edenlerin en önemlisi ülkesiyle ilgili sevdası olanların sözleri görüşleri, teklifleri temennileri hiç bitmez.

EN ZOR İŞ  KENDİNİ ANLATMAK

Uluslararası ilişkilerdeki kullanılan kuralların toplum ilişkilerinde kullanıldığında yanlış anlaşıldığını hatta çok kaba ve soğuk bulunduğunu ifade etmeliyim.

YALANCI DÖNEKLER 

Bir de işleri güçleri para sövüşleyip parti ve tv kuruluşlarının istedikleri doğrultusunda rakam ayarlamalarıyla ünlü inandırıcı olsun diye kıymetli olarak ifade edilen kamu oyu araştırma şirketleri v...

VE KOVULDU !

Saygı sınırlarını zorlayan bir tavırla bazen katılımcıları ve sosyal medya üzerinden mesajla katılanlarıda azarlardı. Karşı fikirlere Tahammülsüzdü.

“Hep birlikte Türkiye kazanacak”

Türk insanı, bu seçimde son yıllarda uluslararası alanda güçlenen konumuna her açıdan yükselen büyüyen gelişen durumuna sahip çıkmıştır.

Yandaşlık ya da yoldaşlık ?

İyice ayrıştırılmak  istenen toplumumuzda çok sık yazılan konuşulan bir ifade olarak hayatımıza girmiş durumda 'YANDAŞLIK ”

OY VERİRKEN DİKKAT ETMEMİZ  VE BİLMEMİZ GEREKENLER.

Oy kullanırken dikkat etmemiz bilmemiz gerekenler var. İzninizle, siyasilerin vaatleri ile ilgili bazı hatırlatmalar da bulunmak istiyorum.

Popup Beyaz.Net