Bizim temennimiz bütün medya kuruluşlarına her kim olursa olsun ayırım yapılmadan, ayrıcalık yapılmadan, eşit mesafede davranılmasından yanadır tercihimiz.

Gürsu Belediyesi son zamanlarda STK ve toplumun diğer kesimleri ile sağlıklı bir iletişim kurmakta zorlanıyor.

Ben bu konuyu sadece medya yönü ile ele almak istiyorum.

Belediyeden yaptıkları işlerle ilgili bülten mailleri yaklaşık beş yıldır Haber sitelerimize geliyor.
Periyodik olarak bağlı bulunduğumuz yayın organlarımızda yer veriyoruz. Ayrıcalık yapamayız vermekte zorundayız.

Buna karşın belediyenin ne basın danışmanlığı, ne ilgili müdürlük, ne ilgili makamı henüz daha bağlı olduğumuz medyayı yani haber sitelerimizi işlerine geldiği gibi çifte standart uyguluyarak tanımakta istemiyorlar.

Bizim temennimiz bütün medya kuruluşlarına her kim olursa olsun ayırım yapılmadan, ayrıcalık yapılmadan, eşit mesafede davranılmasından yanadır tercihimiz.

Bir Gazeteci olarak lütfedip belediyeye uğrarsanız basın müdürlüğü ile tanışırsınız.

Belediyede yerel medyanın muhatabı kim o da belli değil!

Fakat yayınlanan haberlerini takip ederler, yayın organlarınızı iyi bilirler. Neyi yayınlayıp, neyi yayınlamadığınızı da bilirler. Hatta internetteki sanal kahramanların yazılarını da takip edip, kim olduğunu araştırmaya bile çalışırılar.

Belediye Basın bürosu mail üzerinden haberleri servis eder. Haberleri ise bazı internet haber yayını sayfalarında yayınlanır. Onlarda Google’dan anahtar kelime olsun diye, haber bulamadığı için sitesine koyar. Bölgede bir çok insan bu siteleri ne görür nede okur okuyanda pek çıkmaz.

Ama ne üzüntü vericidir ki; yerel medyada çıkan haberlere Gürsu Belediyesi Basın Bürosu değer vermiyor. Bu ilçede yaşıyor, bu ilçedeki seçmenin oyları ile seçiliyorsunuz ve bu ilçedeki yerel basını ve internet haberciliği görüp, bildiğiniz halde görmezden ve görmemezlikten geliyorsunuz.

O halde yerel medya ve internet haberciliği olarak bizimde, belediye haberlerini yayın organlarımızda yayınlamamızın bir anlamı yok demektir.

Bizde Gürsu'nun en çok okunan haber sitesi olarak  bize değer verenlerin haberlerine yer verir, reklam kokan hareketlerdende uzak dururuz.

Şu bir gerçektir ki yerelde destek bulamayan hiçbir hareket başarılı olamaz.

Burada Belediye Başkanı Mustafa Işık beyi suçlamak istemiyoruz. Belki bunlardan haberi dahi yok! Hangi birim,  danışman veya idareci bunları yapıyorsa yanlış yapıyor.

Biz Başkan Sayın Mustafa Işık'ı seviyoruz. Bu yazıyı da Başkan Mustafa Işık'ın bazı şeylerden haberdar olması için yazdık yazmayada devam edeceğiz.

31 Mart'ta sandık başına gideceğiz sizin değer verdiğiniz İnternet habercilerinin hiç birinin Gürsu'da oy potansiyeli yok zaten amaç Basın arasında çifte standart uygulayıp bazı yayın organlarını küstürmek birilerinin işine geliyor.

Olsun biz reklam için değil Gürsu için Gürsu'luların sesini duyurmak için yazıyoruz,  yazmayada devam edeceğiz. Gönüllerin Başkanı Sayın Mustafa Işık  Allah yolunu açık etsin inşallah