Geri zekalı model elbise giydirmeye çalışsan da, sevdiklerimi sevmem ulvidir. Sevdiğim kişiler ruhumun kaç köprüsünden sınavından geçti haberin var mı?

Haddimi sınırlarımı aşmamak için BANANE diyorum karşımdaki haddini aşar sınırlarıma girerse SANANE diyorum öğrendiğim iki kutsal sözcük.

Anlatılanlar içerisinde hoşuma gitmeyen kaçmak istediğim hikayeler, bazen bende yapıyorum, sonra kendimce ve karşındakinden özür diliyorum.

Örneğin tanımadığım kuzeni amcası ballandıra ballandıra anlatıyor mal varlığı yoksulluğu da ekleniyor bekliyorum bana bu anlatım ne sağlayacak acaba? Çünkü her dinlediğim hikaye bana katkı sağlamalı her görüştüğüm insandan bir şeyler öğrenmeliyim.

Öğrenme kurduğum her bilgiyi büyük bir zevkle alırım, dağarcığıma ve sonu yok öğrenmenin, milyonlarca yetişemediğimiz bilgiler, birde öğretmen çokbilmiş, abiler ablalar her şeyi bilen örneğin; kek yaptın börek yaptın hiç bir zaman çok güzel harika az duyarsın başlar anlatmaya sütlü yaptın aa sen birde bunu yoğurtlu yumuşacık dene bak ne güzel poğaçandan ısırır karbonatlı mı, hayır efendim mayalı aa birde kuru maya ile yap pofidik pofidik kuru olmuş demek istedi olsun onlar tariflerde bile mutsuz ben mi mutlu edeceğim, çabamda yok kepenkleri kapatıyorum.

Bu toksiklere ,ayy birde giyindiğini görüştüklerini okuduğun kitaplar yazdığın şiirlere müdahale başlıyor ben olsaydım adlı çalışmalarından teyze mesala ben sen olmak istemiyorum sen kimsin ki? Kıyafetinizde eleştiri be olsam mavi alırdım altına yok yok uymamış, bu siyah ben olsaydım gri ceket alırdım. Asıl mesele ben sen değilim olmayacağımda, şahsına münhasır hallerim gitmeyecek uğraşma giydiklerim yediklerim görüştüklerimle, aklımı fikrimi hislerimi çok seviyorum beni.

Sen bana ne kadar geri zekalı model elbise giydirmeye çalışsana benim sevdiklerimi sevmem ulvidir, benim sevdiğim kişiler ruhumun kaç köprüsünden sınavından geçti haberin var mı? Boşuna sevmem ben en kötü hallerini bile kutsallaştırırım. Sana ne senin en iyi dostların varmış sen mükemmelmişsin ondanda bana ne bildiğim öğrendiğim ve uygulamaya koyduğum iki sihirli sözcük “SANANE BANANE”! Mutluluğa açılan işte anahtar budur.

Kıymet Şahin

14.Mart.2024 16:56