İnsanlık tarihinde alışık olmadığımız Pandemi Döneminin izlerinin silindiği normalleşme günlerine olan hasretimiz kurban bayramının arifesinde, yardımlaşma ve dayanışmanın kalplerimizde yer ettiği ve huzurun anlamını içselleştirdiğimiz bayrama kavuşmanın sevincini hep birlikte yaşayacağız inşallah. Müşterek iyilik ve ortak dini değerlerimizin mana yükünün yanında, Paylaşma ve birbirimizin eksiklerini giderme fırsatını yakaladığımız güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu ve coşkusunu sevinçle karşılıyoruz.

Bayram manevi değerlerimizin evlerimize taşıdığı huzur ve mutluluk pınarından sevdiklerimizle, arkadaşlarımızla, dostlarımızla kısacası ailemizle yaşama ve yaşatmanın sonsuz güzelliğini idrak etmenin sevincini yaşıyoruz. Bayramın şehrimize, bölgemize , ülkemize, insanlık alemine sağlıklı günler, mutluluklar ve güzellikler getirmesini Rabbimden niyaz 

Bayram kardeşliğe, birlikte yaşama kültürünü ve birbirimizi sevmeye en çok ihtiyaç duyduğumuz samimi duygularımızın karşılıklı pekiştiği bu anlamlı günlerde küskünlükleri bir tarafa bırakıp, muhabbetle, şevkle, sevgiyle ve hoşgörüyü yakalama imkanının idrakinde önemini daha da anlayarak içselleştirmek, demokrasi ve sevgi kültürünü yaşatma fırsatıdır.

Kurban Bayramının barışa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğimize vesile olması temennisiyle, herkesin sevdikleriyle beraber huzurlu bir bayram geçirmelerini diliyor, bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Kemal Kutlu