Hakkı Şafakses

Tüm Makaleleri

Hakkı Şafakses

köşe yazarı

İMZA SÜRECİ DEVAM EDERKEN !

Bir çok arkadaşımızın kaygısı, Türk milliyetçilerinin, özelde de ülküdaşlarımızın siyasi iradesinin bölünmüşlüğü ve ülke yönetiminde etkisizliği idi.

İYİ PARTİ ZOR DÖNEMEÇTE !

Partileşme sürecinde Meral hanım milliyetçi-merkez sağ parti olarak siyaset arenasında ki konumlanma süreci sancılı oldu.

MİLLİYETÇİLİK VE SİYASİ İTTİFAKLAR !

Fikri ve ideolojik çekirdeğe sahip partiler için kurulan ittifaklar da aynen organ nakillerinde olduğu gibi benzer bir dönem yaşarlar.

MİLLİYETÇİ İTTİFAKTA SON DURUM !

Bizim yaptığımız Türk Milliyetçilerinin ve “Ne Mutlu Türk’üm diyen !” vatansever herkesin oylarını tek hedefte birleştirmekti.

YENİDEN YAPILANMAK !

Depremde enkaz altında kalan siyasetin de yeniden yapılanmasını öncelikli olarak düşünmek mecburiyetindeyiz

MİLLİYETÇİLERİN OYLARINI BÖLMEK ?!

Türk Milliyetçilerinin siyasi iradelerinin parçalanmış bölünmüş oylarını 1.Turda Türk milliyetçisi bir aday etrafında bir sandıkta toplamak hedefi “bölmemi?

İMAMOĞLU DAVASI, SİNAN ATEŞ’İN KATLİ !

İki olayın oluş şekli analiz edildiğinde yapılacak seçimin demokrasi zemininin bozulmaya çalışıldığını ve gerginlikle geçeceğini tahmin etme hiç zor değil

ÜLKÜCÜ HAREKETTE AYRIŞMALAR

Fikri, ideolojik hareketlerde “hizip” olarak adlandırılan ayrışmalar ve çatışmalar potansiyel olarak vardır ve zaman zaman çok sert karşılıklı nefret ve ayrılıklar da vardır

İTTİFAKLAR ÜZERİNE DEĞERLENDİRME !

İttifaklar, “liderleri” yani başkan adayları nefret, kızgınlık birikimleri üzerinden, toplumda kutuplaşmaya dayalı bir strateji ile oy hesapları yapmaktadırlar.

Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu, siyasi kabiliyetini bilmediğimiz bir adamdı. Sonra geçen üç yılda yavaş yavaş tanımaya başladık. Gördük ki “pişmemiş ham, geveze, hormonlu bir ergen siyasetçi.”

Popup Beyaz.Net